„GIS kooli“ programm on algatatud koostöös maailma juhtiva kaarditarkvara tootja Esri-ga ning see on osa üle-euroopalisest programmist “Esri GIS School Program Europe” (http://www.esri.com/school-program-europe). “GIS kooli” programmi eesmärk on arendada õpilaste digitaalseid oskusi, motiveerida STEM-valdkonna (Science, Technology, Engineering, Mathematics) ainete õpet ning edendada kaarte kasutades andmeanalüüsi ja ruumilise mõtlemise võimekusi ning pakkuda tulevikuks karjäärivaliku võimalusi. Esimese kuue Euroopa riigi seas, kus programmi juurutatakse, on ka Eesti ning paljud Eesti koolid on jõudnud sellega juba liituda.

Programmi „GIS kooli“ raames on Eesti üldhariduskoolidele tasuta kättesaadavad:
- Maailmas enim levinud kaarditarkvara ehk ArcGIS Online pilveteenus koos valmiskaartide ja rakendustega
- Andmekihid ja kaardid (maailm, Eesti)
- Õppematerjalid ja koolitusprogrammid õpetajatele
- GeoMentor programm koolide ja õpetajate nõustamiseks spetsialistide poolt (http://www.gispaev.ee/abimaterjalid/geomentor/)
- Tehniline tugi koolide kontaktisikutele ja programmi administreerimine.

Eesti Geograafiaõpetajate Ühing teeb juba eelpool nimetatud programmi raames koostööd AlphaGIS OÜ ettevõttega, ning soovitame seda kõigile Eesti üldhariduskoolidele.

Programmiga liitumiseks saab täita taotlusvormi, mis on leitav alloleva lingi kaudu:
http://www.alphagis.ee/koolitus/gis-kooli-programm/

Programmi allalaetav tutvustus pdf formaadis.

Kontaktisik Ranel Suurna, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Anna teada oma soovist tulevikus osaleda koolitusel "GIS kooli" algajatele


"GIS kooli" koolitus 31.08.2017

Additional information